Warszawikia
Advertisement
152 Czas jazdy (min):
min – max
14 – 18
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 10-151515-30 minut

Autobus Jelcz M121I linii 152 na ul. Modlińskiej

Autobus MAN NL223 na linii 152 na pętli Tarchomin

152linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Tarchomina na Osiedle Derby, z kursami skróconymi do Białołęki Dworskiej. Linię obsługują ajent Michalczewski i zajezdnia autobusowa Stalowa.

Autobus Scania CityWide LF na linii 152 na ul.Klasyków

Historia[]

Linię "152" uruchomiono 28 sierpnia 1960 roku na trasie z Żerania przez Modlińską i Klasyków na pętlę Białołęka Dworska przy ul. Wałuszewskiej, a w 1967 wydłużono jej trasę przez Wałuszewską, Żyrardowską, Zegarynki i Ciupagi do pętli Białołęka Dworska przy ul. Cieślewskich. Ta trasa nie uległa zmianie przez kolejnych kilkadziesiąt lat, dopiero w 1998 roku w trasie linii wprowadzono przejazd przez Tarchomin – ulicami od ul. Modlińskiej, Obrazkową, Myśliborską i Światowida z powrotem na ul. Modlińską.

Dnia 19 lipca 2004 roku trasę linii wydłużono na południe, skierowano ją od ul. Modlińskiej przez Toruńską, Wysockiego, Budowlaną, Chodecką, Kondratowicza, Świętego Wincentego, Gilarską, Samarytankę, Jórskiego, Radzymińską, Trocką, Pratulińską, Handlową, Myszkowską, Ossowskiego, Kołową, Świętego Wincentego, Starzyńskiego, Namysłowską i Szymanowskiego na Plac Hallera. Tym samym przejęła ona relacje dotychczas realizowane przez linie 132 (TargówekMańki-Wojdy; skrócona do Żerania-FSO) i 308 (Plac HalleraElsnerów; zlikwidowana).

Dnia 1 marca 2007 przywrócono trasę linii z lat 1967-1998 (Białołęka DworskaŻerań FSO), a na Targówku i Pradze zastąpiły ją linie 120 (Dworzec Wschodni (Kijowska)Skarbka z Gór) i 326 (Plac HalleraNowodwory). Na takiej trasie linia "152" dotrwała do 13 września 2012 roku, kiedy to w związku z otwarciem wiaduktu w ciągu KlasykówBohaterów linia została skierowana na ul. Światowida i skrócona do pętli Tarchomin. Od tamtego czasu jedyną zmianą było uruchomienie na trasie linii zespołu przystankowego Krokwi na wniosek mieszkańców osiedla "Klasyków".

Dnia 29 sierpnia 2020 linia została wydłużona ulicami Cieślewskich, Hemara, Berensona i Skarbka z Gór, do krańca Osiedle Derby, utrzymane zostały kursy skrócone do Białołęki Dworskiej.

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 29 sierpnia 2020 roku

Ulice[]

TarchominŚwiętosławskiegoŚwiderskaĆmielowskaŚwiatowidaModlińskaKlasykówBohaterówWałuszewskaŻyrardowskaZegarynkiCiupagiCieślewskichBiałołęckaHemaraOstródzkaOlsztyńskaBerensonaSkarbka z GórOsiedle Derby

Przystanki[]

K1.gif Tarchomin
S2.gif Tarchomin
S.gif Myśliborska
S.gif Milenijna
S.gif Białołęka-Ratusz
Ż.gif Braci Zawadzkich
Ż.gif Drogowa
Ż.gif Klasyków
Ż.gif Krokwi
Ż.gif Fletniowa
S.gif PKP Płudy
Ż.gif Sadkowska
S.gif Ołówkowa
Ż.gif Wałuszewska
Ż.gif Żyrardowska
Ż.gif Ambaras
Ż.gif Zegarynki
R1.gif
S2R.gif Białołęka Dworska
OWK.gif Białołęka Dworska
S.gif Białołęka Dworska
Ż.gif Areszt Śledczy Białołęka
Ż.gif Ogrody Przyjaciół
Ż.gif Warmińska
Ż.gif Białołęka-Kanał
S.gif Warzelnicza-Szkoła
S.gif Ostródzka-Szkoła
Ż1.gif Berensona-Kanał
S.gif Skarbka z Gór
S.gif Osiedle Derby VI
S.gif Osiedle Derby III
S.gif Osiedle Derby
K2.gif Osiedle Derby

Linki zewnętrzne[]


Advertisement