Warszawikia
Advertisement
161 Czas jazdy (min):
min – max
21 – 27
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 303030 minut

Autobus Autosan Solina linii 161 na ul. Przewodowej

Autobus Autosan Solina linii 161 na ul. Izbickiej

161linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie ze Zbójnej Góry do Oleckiej. Linię obsługuje ajent Arriva.

Historia[]

Linia "161" została uruchomiona 3 listopada 1965 roku na trasie z Izbickiej (Cmentarz) wzdłuż ul. Izbickiej i ul. Panny Wodnej do Radości (Zasadowa), w 1971 roku została wydłużona wzdłuż ul. Zasadowej do Przewodowej, a w 1976 roku przez Przewodową, Patriotów i Bysławską do Falenicy. W 1979 roku linia została połączona z linią 186, w wyniku tej zmiany linię wydłużono od ul. Bysławskiej przez Poezji i Jachowicza na Olecką z powrotem przez Włókienniczą, Michalinki, Patriotów, Walcowniczą, Ochoczą, Bystrzycką i Walcowniczą do ul. Patriotów.

W 1981 roku linię wydłużono do nowej pętli Zbójna Góra, a w lutym 1986 roku wprowadzono podjazdy wzdłuż ul. Patriotów do Międzylesia, które jednak od grudnia przejęła linia 147. W 1995 roku miało miejsce kolejne połączenie linii "161" z linią 186, tym razem trasa została wydłużona od ul. Walcowniczej przez Hiacyntową, Techników i Złotej Jesieni do Aleksandrowa. Trasa ta była korygowana kilka razy, aż w 1997 roku trasę skrócono najpierw na Olecką, następnie przez Bysławską i Wał Miedzeszyński na Błota. Ta trasa funkcjonowała przez kolejnych kilkanaście lat, aż 1 października 2009 roku linia powróciła na Olecką.

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 1 października 2009 roku

Ulice[]

Zbójna GóraPodmokłaCygańskaKwitnącej AkacjiIzbicka (powrót: IzbickaIzbicka-CmentarzIzbickaKwitnącej Akacji) – IzbickaPanny WodnejZasadowaPrzewodowaPatriotówBysławskaPoezjiJachowiczaOleckaOlecka (powrót: OleckaWłókienniczaMichalinkiPatriotów)

Przystanki[]

Tablica boczna (2008) – z największą liczbą przystanków "na żądanie" w Warszawie

Autobus Solaris Urbino 8,6 na linii 161 na ul. Izbickiej

K1.gif Zbójna Góra
Ż.gif Cygańska
Ż1.gif Izbicka-Cmentarz
Ż.gif Kwitnącej Akacji
Ż.gif Czołgistów
Ż.gif Jontka
Ż.gif Olchy
Ż.gif Limby
S.gif PKP Radość
S.gif PKP Radość
Ż.gif Powojowa
Ż.gif Mozaikowa
Ż.gif Zasobna
Ż.gif Borowiecka
Ż.gif Hortensji
Ż.gif Draceny
Ż.gif Tawułkowa
Ż.gif Majerankowa
Ż.gif Wiesiołka
Ż.gif Nadarzyńska
S.gif PKP Miedzeszyn
Ż.gif Prasowa
S.gif PKP Falenica
R1.gif
S2R.gif Falenica
Ż2R.gif Kosodrzewiny
Ż2R.gif Jachowicza
Ż1R.gif Michalinki
K2R.gif Olecka

Linki zewnętrzne[]


Advertisement