Warszawikia
Advertisement
191 Czas jazdy (min):
min – max
27 – 38
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 71010 minut

Autobus Scania CN270UB na linii 191 na ul. Dzieci Warszawy

191linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Placu Narutowicza na Regulską. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Kleszczowa.

Historia[]

Autobus Scania CN270UB na linii 191 na ul. Popularnej

Autobus Scania CN270UB na linii 191 na ul. Ryżowej

Linia "191" została uruchomiona 16 września 1979 roku, po oddaniu do użytku nowej pętli Ursus-Niedźwiadek, została skierowana na trasę z Placu Narutowicza przez Grójecką, Wery Kostrzewy, Aleje Jerozolimskie, Łopuszańską, Kleszczową, Ryżową, Dzieci Warszawy, Sławka, Bohaterów Warszawy, 1 Maja, Sosnkowskiego (z powrotem Spisaka, Kompanii AK Kordian i Pużaka), Kościuszki, Cierlicką, Lalki, Władysława Jagiełły, Warszawską i Keniga na Ursus-Niedźwiadek. W 1980 roku skorygowano jej trasę przez osiedle Niedźwiadek, pojechała od ul. Keniga przez Zagłoby i Orląt Lwowskich na Ursus-Niedźwiadek, jednak jeszcze w tym samym roku przywrócono trasę podstawową. W 1981 linię wycofano z ulic 1 Maja i Sosnkowskiego, puszczając bezpośrednio Bohaterów Warszawy i Kościuszki.

Trasa ta nie uległa zmianie przez kilka lat, dopiero w 1989 roku wprowadzono korektę trasy z Ursusa na Ochotę, autobusy linii "191" zaczęły jeździć Spisaka, Regulską i Kompanii AK Kordian. Dnia 1 sierpnia 1996 roku, w związku z uruchomieniem linii 177 (Dworzec ZachodniPrażmowska), trasę linii "191" ponownie skorygowano, wycofując z ul. Regulskiej, jednocześnie przeniesiono jej kursowanie z ul. Kleszczowej na ul. Popularną. Mimo to nieco ponad miesiąc po tej korekcie linia wróciła jednokierunkowo na ul. Regulską. Dnia 1 sierpnia 2001 roku linia została skierowana dwukierunkowo przez Sławka, Pużaka, Kompanii AK Kordian i Regulską, następnie od 1 lutego 2005 linia nie kursowała już Jagiełły i Warszawską, zaczęła jeździć prosto Wojciechowskiego. Dnia 1 maja 2008 roku trasę linii "191" znacznie skrócono – z ul. Kompanii AK Kordian skierowano ją w lewo w ul. Regulską do krańca Regulska.

Autobus Solaris Urbino 15 na linii 191 na przystanku Plac Narutowicza

Autobus Solaris Urbino 12 na linii 191 na przystanku Skoroszewska

Autobus Solaris Urbino 18 na linii 191 na przystanku Popularna 2017

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 1 maja 2008 roku

Ulice[]

Plac NarutowiczaGrójeckaBitwy Warszawskiej 1920 rokuAleje JerozolimskiePopularnaBolesława ChrobregoRyżowaDzieci WarszawySławkaPużakaKompanii AK KordianRegulskaRegulska

Przystanki[]

K1.gif Plac Narutowicza
S2.gif Plac Narutowicza
S.gif Och-Teatr
S.gif Bitwy Warszawskiej 1920
S.gif Szczęśliwicka
S.gif Rondo Zesłańców Syberyjskich
S.gif Berestecka
Ż.gif Śmigłowca
Ż.gif PKP WKD Aleje Jerozolimskie
S.gif Popularna
S.gif Mikołajska
Ż.gif Stawy
S.gif PKP Włochy
S.gif Ryżowa
Ż.gif Zapustna
S.gif Dzieci Warszawy
S.gif Skoroszewska
S.gif Szancera
S.gif Adamieckiego
S2.gif Wapowskiego
S.gif Sosnkowskiego
Ż.gif Spisaka
Ż.gif Kuźnicy Kołłątajowskiej
Ż.gif Piastowska
K2.gif Regulska

Linki zewnętrzne[]


Advertisement