Warszawikia
Advertisement
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy linii autobusowej 192-bis. Zobacz też: 192.

192-bishistoryczna linia autobusowa zwykła, kursowała w latach 1976-1978 i 1982-1983.

Historia[]

Linia "192-bis" została po raz pierwszy uruchomiona 16 grudnia 1976 roku na trasie z Wilanowskiej przez ul. Puławską, Dolinę Służewiecką, al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Surowieckiego do krańca przy Megasamie. Rok po uruchomieniu, 18 grudnia 1977 roku linię przedłużono przez ul. Bartoka do nowej pętli Ursynów Północny. Linia uległa likwidacji rok później, 19 listopada 1978 roku z powodu budowy węzła drogowego na Wyścigach.

Linię uruchomiono ponownie cztery lata później, 15 marca 1982 roku, na okrężnej trasie z pętli Ursynów Południowy przez ulice Ciszewskiego, Dereniową, Płaskowickiej, Pileckiego, Gandhi, Dereniową i Ciszewskiego ponownie na pętlę, w celu stworzenia połączenia nowych osiedli Natolina z węzłem przesiadkowym. Dwa miesiące później niemal całkowicie zmieniono trasę linii, łącząc linię z linią 195-bis, pozostawiając z poprzedniej trasy jedynie fragment DereniowaPłaskowickiejPileckiego i poprowadzono ją z krańca Wilanowska przez ul. Puławską, Romera, Surowieckiego, Bartoka, Jastrzębowskiego, Herbsta, Pileckiego, Ciszewskiego, Dereniową, Płaskowickiej, Pileckiego, Gandhi i Cynamonową do krańca na skrzyżowaniu ulic Cynamonowej i Płaskowickiej (ob. zespół Cynamonowa).

Dnia 12 stycznia 1983 roku linię skierowano w rejonie północnego Ursynowa prostszą trasą od ul. Puławskiej Doliną Służewiecką, al. Komisji Edukacji Narodowej, ul. Surowieckiego i Romera do ul. Herbsta oraz wydłużono ulicą Płaskowickiej do pętli Natolin Północny. 2 lutego 1983 roku linię skierowano na Natolinie od ulicy Płaskowickiej ul. Cynamonową, Gandhi i Dereniową, a dalej trasę poprowadzono ul. Ciszewskiego i Pileckiego do krańca Wilanowska, przez co linia stała się jednokierunkowa. Linię zlikwidowano 1 października 1985 roku łącząc ją z linią 134.

Ostatnia trasa[]

z 2 lutego 1983 roku

Ulice[]

WilanowskaPuławskaDolina Służewieckaal. Komisji Edukacji NarodowejSurowieckiegoRomeraHerbstaFinderaCiszewskiegoDereniowaPłaskowickiejCynamonowaGandhiDereniowaCiszewskiegoFinderaHerbstaSurowieckiegoal. Komisji Edukacji NarodowejDolina SłużewieckaPuławskaWilanowska

Linia kursowała tylko w powyżej opisanym kierunku, nie było kursów powrotnych.

Przystanki[]

K1.gif Wilanowska
S2.gif Aleja Lotników
S2.gif Koncertowa
S2.gif Ursynów
S2.gif Zaolziańska
S2.gif Megasam
S2.gif Pięciolinii
S2.gif Dunikowskiego
S2.gif Centrum Onkologii
S2.gif Malinowskiego
S2.gif Imielin
S2.gif Warchałowskiego
S2.gif Stryjeńskich
S2.gif Braci Wagów
S2.gif Natolin
S2.gif Cynamonowa
S2.gif Szolc-Rogozińskiego
S2.gif Imielin
S2.gif Miklaszewskiego
S2.gif Malinowskiego
S2.gif Centrum Onkologii
S2.gif Herbsta
S2.gif Dunikowskiego
S2.gif Pięciolinii
S2.gif Megasam
S2.gif Koński Jar
S2.gif Ursynów
S2.gif Koncertowa
S2.gif Aleja Lotników
K2.gif Wilanowska

Ciekawostki[]

Linki zewnętrzne[]Advertisement