Warszawikia
Advertisement
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy linii autobusowej 194. Zobacz też: 194-bis.
194 Czas jazdy (min):
min – max
25 – 32
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 101515 minut

Autobus Solaris Urbino 10 na linii 194 na ul. Wojciechowskiego

194linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z krańca PKP Gołąbki na Cmentarz Wolski. Linię obsługuje ajent Mobilis.

Historia[]

Autobus Solaris Urbino 10 na linii 194 na ul. Globusowej

Autobus Solaris Urbino 12 na linii 194 na ul. Warszawskiej

Linia "194" powstała 1 października 1977 roku w wyniku przekształcenia linii podmiejskiej 210 (Cmentarz WolskiKeniga), co było związane z przyłączeniem Ursusa do Warszawy, wyruszyła na trasę spod Cmentarza Wolskiego przez Połczyńską, Dźwigową, Globusową, Świerszcza, Traktorzystów, Jagiełły, Warszawską i Keniga do pętli Keniga na Osiedlu Niedźwiadek, a wkrótce potem została skierowana do nowej pętli Ursus-Niedźwiadek. Dnia 28 września 1980 roku skierowano ją ulicami Zagłoby i Orląt Lwowskich, jednak jeszcze w tym samym roku przywrócono poprzednią trasę.

Kolejna zmiana miała miejsce 11 sierpnia 1990 roku, wówczas to na trasie wprowadzono podjazdy do pętli Gołąbki – w obu kierunkach autobusy linii skręcały z ul. Warszawskiej w Orłów Piastowskich, by zawróciwszy w Gołąbkach wrócić na ul. Warszawską. Wkrótce jednak, 7 grudnia 1990 roku uporządkowano trasę linii, kierując ją od ul. Traktorzystów przez Wojciechowskiego, Keniga i Orłów Piastowskich do pętli Gołąbki (powrót odbywał się Orłów Piastowskich, Warszawską i Orląt Lwowskich). Dnia 1 sierpnia 1994 roku linię skierowano dwukierunkowo przez Orląt Lwowskich, zaś 25 sierpnia 2009 roku linię wzmocniono i skierowano przez Chrościckiego, zastępując skróconą w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Cierlickiej linię 149. Trasa ta została uznana jako stała 7 grudnia 2009 roku.

Dnia 1 lipca 2010 roku trasę przedłużono do nowej pętli PKP Gołąbki. W 2013 roku, w związku z otwarciem al. 4 Czerwca 1989 roku, planowano skierowanie linii "194" na nową ulicę, jednakże wskutek protestów mieszkańców zmiana ta nie została wprowadzona w życie – ostatecznie 12 października 2013 roku skierowano ją jedynie na nowy odcinek alei od ul. Traktorzystów do ul. Chrościckiego. 1 stycznia linia zaczęła kursować przez ul. Zielonej Gęsi zamiast Leszka Białego.

Tablica boczna
(kierunek: Cmentarz Wolski)

Autobus Solaris Urbino 10 na linii 194 na ul. Orląt Lwowskich

Autobus Solaris Urbino 10 na linii 194 na pętli Cmentarz Wolski

Autobus Solaris Urbino 10 na linii 194 na przystanku PKP Gołąbki

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 1 stycznia 2016 roku

Ulice[]

PKP GołąbkiZielonej GęsiWincentego KadłubkaWładysława LaskonogiegoOrłów Piastowskich (powrót: Czerwona DrogaWincentego KadłubkaKazimierza JagiellończykaBolesława KrzywoustegoPrzejazdowaZielonej GęsiWincentego Kadłubka) – Orłów PiastowskichWarszawskaOrląt LwowskichKenigaWojciechowskiegoTraktorzystówal. 4 Czerwca 1989 rokuChrościckiegoŚwierszczaGlobusowaDźwigowaPołczyńskaWolskaFort WolaCmentarz Wolski

Przystanki[]

K1R.gif PKP Gołąbki
Ż1R.gif Zielonej Gęsi
Ż1R.gif Bolesława Krzywoustego
Ż1R.gif Bolesława Śmiałego
Ż1R.gif Przemysława II
Ż2R.gif Konotopska
Ż2R.gif Henryka Probusa
Ż2R.gif Czerwona Droga
R2.gif
Ż.gif Królowej Bony
S.gif Władysława Hermana
Ż.gif Henryka Brodatego
S.gif Ursus-Sanktuarium
S2.gif Orląt Lwowskich
S.gif Ursus-Niedźwiadek
S.gif Ursus-Niedźwiadek
S.gif Bełzy
S.gif Wojciechowskiego
S1.gif PKP Ursus
S.gif PKP Ursus
S.gif Ursus-Ratusz
Ż2.gif Ursus-Ratusz
Ż.gif PKP Ursus Północny
S.gif Nowe Włochy
S.gif Szuberta
S.gif Rybnicka
S.gif PKP Włochy
S2.gif PKP Włochy
S.gif Wałowicka
Ż.gif Parowcowa
S.gif Ciepłownia Wola
Ż.gif Połczyńska-Parking P+R
S.gif Fort Wola
K2.gif Cmentarz Wolski

Galeria[]

Linki zewnętrzne[]


Advertisement