Warszawikia
Advertisement
200 Czas jazdy (min):
min – max
58 – 60
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 6012080 minut

200linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje z Dworca Centralnego na Pańską w Konstancinie-Jeziornej. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Woronicza.

Historia[]

Po raz pierwszy linia 200 została uruchomiona w dniach od 14 do 15 czerwca 1997 roku na trasie z Placu Bankowego przez Marszałkowską, Waryńskiego, Trasę Łazienkowską, Grochowską, Płowiecką i Czecha do Góraszki, uruchamiana była co roku na tej samej trasie, jednak w 2005 roku skrócono jej bieg do Centrum. Na tej trasie kursowała do 2007 roku, wówczas wyjechała na trasę po raz ostatni, ponieważ rok później w jej miejscu uruchomiono linię 900.

Bardzo długo zakładano, że linia 200 zostanie uruchomiona jako linia lokalna na Ursynowie – obsługiwać miały ją dziewięciometrowe autobusy, na które ZTM ogłosił przetarg. Trasa mogłaby prowadzić z Ursynowa Południowego do ul. Puławskiej, a następnie ul. Baletową w okolice stacji Warszawa Dawidy, gdzie planowano wybudowanie pętli autobusowej[1]. Ostatecznie uruchomiono linię strefową 737.

Po raz drugi linia została uruchomiona 1 września 2018 roku, w związku z włączeniem Konstancina-Jeziorny do I strefy biletowej, na trasie z Dworca Centralnego do Pańskiej w Konstancinie-Jeziornie, gdzie zastąpiła dotychczasową linię 700.

W grudniu 2020 roku linia została zawieszona, z powodu małej liczby pasażerów, korzystających z niej. Jej kursowanie zostało przywrócone 1 września 2021.

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 1 września 2018 roku

Ulice[]

Dworzec CentralnyEmilii PlaterAleje JerozolimskieChałubińskiego (powrót: al. Jana Pawła II) – Chałubińskiegoal. Niepodległościal. WilanowskaPrzyczółkowaDrewnyBielawa: Warszawska – Konstancin-Jeziorna: Warszawska – Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego (powrót: Piłsudskiego – Jagiellońska – Wierzejewskiego – Piasta – Piłsudskiego – Warszawska) – Prusa – Chylicka – Długa – Pańska

Przystanki[]

K1.gif Dworzec Centralny
S2.gif Dworzec Centralny
Ż.gif Nowowiejska
Ż.gif GUS
Ż.gif Biblioteka Narodowa
S.gif Metro Pole Mokotowskie
Ż.gif Madalińskiego
Ż.gif Metro Racławicka
Ż.gif Odyńca
Ż.gif Polskie Radio
S.gif Metro Wierzbno
Ż.gif Ksawerów
Ż.gif Osiedle Domaniewska
S.gif Metro Wilanowska
Ż.gif Podbipięty
Ż.gif Dominikańska
Ż2.gif Łukowa
Ż.gif Dolina Służewiecka
Ż.gif Karczocha
Ż.gif Patkowskiego
Ż.gif Osiedle Arbuzowa
Ż.gif Sobieskiego
Ż.gif Królowej Marysieńki
S.gif Wilanów
Ż.gif Vogla
Ż.gif Powsinek
Ż.gif Pałacowa
Ż.gif Korbońskiego
Ż.gif Osiedle Patio
Ż.gif Andrutowa
Ż.gif Waflowa
G.gif Bielawa:
Ż.gif Warszawska
Ż.gif Osiedle Konstancja
G.gif Konstancin-Jeziorna:
Ż.gif Borowa
Ż.gif Klarysew
Ż.gif Polna
Ż.gif Sobieskiego
Ż.gif Sienkiewicza
S.gif Stocer
S.gif Piasta
S.gif Plac Sportowy
S.gif Skolimów
S.gif Tabita
S.gif Chopina
S1.gif Pańska
K2.gif Pańska

Przypisy

Linki zewnętrzne[]


Advertisement