Warszawikia
Advertisement
228 Czas jazdy (min):
min – max
15 – 19
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 303030 minut
Poprzednie trasy
— 11.06.2011 – uruchomienie —

Autobus Jelcz M083C Libero na linii 228 na pętli CH Reduta (2013)

228linia autobusowa zwykła (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z pętli Ursus-Ratusz na Sasanki. Linię obsługują zajezdnia autobusowa Kleszczowa i ajent Mobilis.

Historia[]

Linia "228" została uruchomiona pierwszy raz 11 czerwca 2011 roku, w związku z wycofaniem z Rakowca i Szczęśliwic linii 157, a nowa linia miała zapewnić dojazd do centrów handlowych w Alejach Jerozolimskich – kursowała na trasie z CH Reduta przez Aleje Jerozolimskie, Bitwy Warszawskiej 1920 roku, Szczęśliwicką, Dickensa, Pawińskiego, Korotyńskiego i Racławicką na Rakowiec, a powrót odbywał się przez Pruszkowską.

Linia kursowała bez zmian aż do 2013 roku – w związku z ogłoszonym 22 marca 2013 roku przez Zarząd Transportu Miejskiego projektem racjonalizacji tras, wynikającym z konieczności wprowadzenia oszczędności, zatwierdzonym w maju[1], od dnia 1 czerwca 2013 roku linia została zlikwidowana, mimo sprzeciwu Rady Dzielnica Ochota[2]. Relację tę objęła kursująca tędy linia 172.

Ponowie, linia "228" została uruchomiona 1 września 2018 roku, w związku z przekształceniem dotychczasowej linii 306 w całotygodniową. Dnia 7 listopada 2019 roku została skierowana na pętlę Sasanki[3].

W weekendy oraz podczas wakacji, ferii i przerw świątecznych na przystanek Wagonownia podjeżdżają autobusy linii 228 w zastępstwie za linię 206.

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 7 listopada 2019 roku

Ulice[]

Ursus-RatuszTraktorzystówŚwierszczaGlobusowaWałowickaSympatyczna (powrót: SympatycznaPotrzebnaŚwierszcza) – SympatycznaCegielnianaTechnikówPopularnaAleje JerozolimskieJutrzenkiSzybkaRównoległaInstalatorówal. Krakowska (powrót: al. Krakowska GrójeckaRacławicka - (zawrotka) – Grójeckaal. KrakowskaInstalatorów) – 1 SierpniaŻwirki i Wigury - Sasanki

Przystanki[]

K1.gif Ursus-Ratusz
S.gif Ursus-Ratusz
Ż.gif Przepiórki
S.gif PKP Włochy
S.gif Wałowicka
S.gif Sympatyczna
S.gif Płużańska
S.gif Techników
S.gif Mikołajska
S.gif Popularna
Ż.gif PKP WKD Aleje Jerozolimskie
Ż.gif Instalatorów
Ż.gif Rakowska
Ż.gif Instalatorów-KAM
S.gif PKP Rakowiec
Ż1.gif Grójecka
S.gif 1 Sierpnia
S.gif Jadwisin
S.gif Urząd Statystyczny
S.gif Novotel
Ż.gif Leżajska
K2.gif Sasanki

Wybrane kursy w weekendy oraz podczas wakacji, ferii i przerw świątecznych: (...)
S.gif Wałowicka
Ż.gif Gniewkowska
Ż.gif Wagonownia
Ż.gif Gniewkowska
S.gif Sympatyczna (...)

Przypisy

Linki zewnętrzne[]


Advertisement