Warszawikia
Advertisement
311 Czas jazdy (min):
min – max
21 – 29
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 3030- minut

Autobus Solaris Alpino na linii 311 na ul. Fieldorfa

311linia autobusowa zwykła okresowa (rozkład jazdy), która kursuje na trasie z Pragi-Południe-Ratusz na Gocław. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Ostrobramska.

Historia[]

Linia "311" została uruchomiona po raz pierwszy 1 maja 2008 roku jako wspomagająca dla linii 111 na Gocławiu, połączyła Gocław przez Jugosłowiańską, Meissnera, Abrahama, Fieldorfa, Ostrobramską, Grenadierów, Podskarbińską i Mińską z Pragą Południe-Ratusz. Jedyną większą zmianą było uruchomienie w dniu 13 maja 2013 roku przystanku warunkowego Terespolska. W międzyczasie, w związku z ogłoszonym 22 marca 2013 roku przez Zarząd Transportu Miejskiego projektem racjonalizacji tras, wynikającym z konieczności wprowadzenia oszczędności, zatwierdzonym w maju[1], zadecydowano, że od 1 czerwca 2013 roku linia "311" będzie kursować ze zmniejszoną częstotliwością w godzinach szczytu.

W związku z remontem oraz przebudową ul. Poligonowej i ul. Nowaka-Jeziorańskiego oraz wybudowaniem na nich zatok przystankowych przedsięwzięto konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mieli za zadanie wybrać spomiędzy dwóch wariantów zmiany trasy linii "311". Pierwszy wariant zakładał połączenie linii 135 i "311" w jedną i skierowanie jej przez wyremontowane ulice i następnie przez Fieldorfa i Bora-Komorowskiego (zamiast wzdłuż ul. Abrahama) do krańca Gocław oraz skierowanie linii 168 do krańca PKP Olszynka Grochowska. Drugi wariant zakładał z kolei jedynie poprowadzenie linii 135 i "311" przez wyremontowane ulice[2] bez dodatkowych zmian. Konsultacje, trwające od 13 listopada do 4 grudnia 2013 roku, zakończyły się wyborem drugiego wariantu stosunkiem głosów 71% do 29%, dodatkowo za tym wariantem opowiedziała się Rada Dzielnicy Praga Południe[3]. Zmiany zostały wprowadzone w życie 7 stycznia 2014 roku.

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 7 stycznia 2014 roku

Ulice[]

Praga-Południe-RatuszGrochowskaMiędzyborskaCyraneczkiGrenadierów (powrót: GrenadierówPodskarbińskaMińskaTerespolskaGrochowska) – GrenadierówPoligonowaNowaka-JeziorańskiegoFieldorfaAbrahamaMeissneraJugosłowiańskaBora-KomorowskiegoGocław

Przystanki[]

K1R.gif Praga-Południe-Ratusz
Ż1R.gif Terespolska
S1R.gif Tor Kolarski
S1R.gif Podskarbińska
S1R.gif Międzyborska
R2.gif
S.gif Międzyborska
S2.gif Zbaraska
S.gif Szpital Grochowski
S.gif Osiedle Majdańska
S.gif Poligonowa
S.gif Kompasowa
S.gif Kakowskiego
S.gif Bohaterewicza
Ż1.gif Nowaka-Jeziorańskiego
S2.gif Bukowińskiego
S.gif Umińskiego
S.gif Osiedle Orlik
S.gif Abrahama
S.gif Osiedle Jantar
S.gif Meissnera
S.gif Osiedle Iskra
S1.gif Gocław
K2.gif Gocław

Przypisy[]

Linki zewnętrzne[]


Advertisement