Warszawikia
Advertisement
731 Czas jazdy (min):
min – max
44 – 59
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 303040 minut

Autobus Solaris Urbino 18 na linii 731 stoi na pętli Żerań FSO

Autobus MAN A23 Lion's City G (NG363) na linii 731 na krańcu Żerań FSO

Autobus Ikarus 280.38A na linii 731 na pętli Żerań FSO

731linia autobusowa zwykła strefowa (rozkład jazdy), która kursuje z Żerania FSO do Osiedla Młodych w Legionowie. W dni powszednie w godzinach 7-18 kursy odbywają się na trasie wydłużonej Żerań FSOStarostwo Powiatowe. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Stalowa.

Historia[]

Linia "731" została uruchomiona 1 września 2007 roku w wyniku reorganizacji połączeń komunikacyjnych Warszawy z Legionowem.

Od tego czasu trasa linii przechodziła jedynie niewielkie korekty: dnia 1 lipca 2008 linię wycofano z podjazdów do pętli Osiedle Młodych w kursach wydłużonych, a od dnia 1 lipca 2011 roku, po likwidacji linii 801, skierowano ją na trasę przez obwodnicę Jabłonny (al. Wyszyńskiego), z podjazdem ulicą Akademijną do osiedla Przylesie.

Od października 2011 do maja 2013 funkcjonowały także pojedyncze jednokierunkowe skrócone kursy w dni powszednie w godzinach porannych: jeden do Dąbrówki Wiślanej, a drugi na Nowodwory.

Dnia 23 kwietnia 2015 roku spółdzielnia mieszkaniowa osiedla Przylesie nie wyraziła zgody na dalsze użytkowanie jej terenu pod pętlę, w związku z czym zlikwidowane miały zostać podjazdy linii do osiedla[1]. Początkowo w celu obsługi osiedla planowano powstanie nowej linii łączącej osiedle z Nowodworami. Pomysł nie spodobał się jednak mieszkańców z powodu braku połączenia z Legionowem i linią tramwajową.

Ostatecznie postanowiono po przebudowie ulic skierować linię "731" przez ulice Dębową i Marmurową w Warszawie oraz Szkolną, Przylesie, Politechniczną i Akademijną w Jabłonnie - w ten sposób linia nie wymaga pętli do kursowania przez osiedle - dnia 24 listopada 2015 roku przeprowadzono pierwszy przejazd pomiarowy na tej trasie[2], a zmiana została wprowadzona w życie dnia 28 grudnia 2015 roku.

Autobus MAN NG313 na linii 731 na pętli Żerań FSO

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 28 grudnia 2015 roku

Ulice[]

Żerań FSOModlińskaDębowaMarmurowaJabłonna: Szkolna – Przylesie – Politechniczna – Akademijna – al. Wyszyńskiego – Zegrzyńska – Legionowo: Warszawska – Sobieskiego – Piłsudskiego – Sowińskiego – Warszawska – Zegrzyńska – Piaskowa – al. Legionów – Cynkowa – Suwalna – Olszankowa – Osiedle Młodych

Kursy w dni powszednie w godzinach 7-18 odbywają się na trasie wydłużonej: ... – Suwalna – Szarych Szeregów – Sikorskiego – Fabryczna – Starostwo Powiatowe

Przystanki[]

K1.gif Żerań FSO
S2.gif Żerań FSO
Ż1.gif EC Żerań
Ż.gif Kanał Żerański
S.gif Konwaliowa
Ż.gif Płochocińska
Ż.gif Ekspresowa
Ż.gif Obrazkowa
S.gif Białołęka-Ratusz
Ż.gif Braci Zawadzkich
Ż.gif Drogowa
Ż.gif Klasyków
Ż.gif Henryków
Ż.gif Żiżki
S.gif Poetów
Ż.gif Dąbrówka Szlachecka
Ż.gif Aluzyjna
Ż.gif Buków
Ż.gif Dębowa
G.gif Jabłonna:
Ż.gif Osiedle Bukowy Dworek
Ż.gif Dworkowa
Ż.gif Leśna
S.gif Osiedle Przylesie
Ż.gif Szarych Szeregów
G.gif Legionowo:
S.gif Sobieskiego
S.gif Siwińskiego
S.gif Urząd Miasta
Ż.gif Sowińskiego
S.gif Sielankowa
Ż.gif Zegrzyńska
S.gif Osiedle Piaski
Ż.gif Zegrzyńska-IMGW
S.gif Aleja Sybiraków
Ż.gif Piaskowa
S.gif PKP Legionowo Piaski
Ż.gif Bandurskiego
Ż.gif Cmentarz
Ż1.gif Cynkowa
Ż.gif Orzechowa
K2.gif Osiedle Młodych

Kursy w dni powszednie w godzinach 7-18:
Ż.gif Orzechowa
S.gif Osiedle Młodych
Ż.gif Szarych Szeregów
K2.gif Starostwo Powiatowe

Przypisy

Linki zewnętrzne[]


Advertisement