Warszawikia
Advertisement

909 – linia specjalna, która w swojej historii kursowała pięciokrotnie, trzykrotnie jako tramwajowa i dwukrotnie jako autobusowa.

Historia[]

Linia "909" została uruchomiona po raz pierwszy 6 września 2008 roku jako linia rozwozowa, w związku z odbywającą się na Stadionie Dziesięciolecia imprezą "Red Bull X-Fighters Super Session Warsaw". Kursowała przez całą noc na trasie Plac StarynkiewiczaGocławek.

Po raz kolejny linia "909" została uruchomiona w Noc Sylwestrową w 2008 roku jako rozwozowa, na trasie OkęcieGocławek, jako przedłużenie regularnej linii 9, a następnie 15 sierpnia 2009 roku jako rozwozowa z odbywającego się na Lotnisku Bemowo koncertu Madonny. Kursowała wtedy na trasie Nowe BemowoOkęcie.

Po raz kolejny linię uruchomiano na trasie Plac HalleraRondo Waszyngtona, jako linia dowozowa na inaugurację Stadionu Narodowego, kursowała w godzinach od 13 do 19 z przeciętną częstotliwością 4 minut. Przejechanie całej trasy zajmowało jej 11 minut. Miało to miejsce 29 stycznia 2012 roku. Później linię uruchamiano na tej samej trasie podczas kolejnych imprez na Stadionie Narodowym: 17 i 29 kwietnia 2012 roku.

Linki zewnętrzne[]Advertisement