Warszawikia
Advertisement
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy centrum handlowego. Zobacz też: zespół przystankowy CH Blue City.

Blue City – centrum handlowe położone przy Alejach Jerozolimskich 179 w dzielnicy Ochota, rejon Szczęśliwice.

Centrum Handlowe Blue City otwarto w 2004 roku. Charakterystycznym znakiem centrum jest błękitna kopuła. W samym środku Blue City znajduje się specjalnie zaprojektowana fontanna, której główny strumień tryska na wysokość 26 metrów. Kompleks Blue City był przed wybudowaniem Arkadii największym w Polsce kompleksem handlowym znajdującym się w centrum miasta. Obiekt zajmuje powierzchnię 4-hektarowej działki. Do jego konstrukcji, pokrytej w całości szklanym dachem, użyto 120 000 m3 betonu, a nad jego atrium znajduje się szklana kopuła o rozpiętości 36 m.

Integralną częścią inwestycji było wybudowanie zewnętrznego parkingu dla klientów oraz tunelu dojazdowego do centrum pod Alejami Jerozolimskimi. W kompleksie Blue City znajduje się 1500 miejsc parkingowych na parkingu wielopoziomowym, 600 miejsc w ogrzewanym garażu podziemnym i do 400 na parkingach zewnętrznych. Część handlowa Blue City to miejsce na ponad 230 lokali, zlokalizowanych na 6 poziomach (od "–1" do "+4"). Rolę supermarketu pełnią delikatesy Piotr i Paweł.

Właściciel centrum planuje w przyszłości dokonać rozbudowy kompleksu, a w nowej części może znaleźć się m.in. kino oraz dodatkowa powierzchnia biurowa. Do centrum handlowego można dotrzeć wszystkimi liniami komunikacji miejskiej, które zatrzymują się w zespołach Berestecka oraz CH Blue City.

Advertisement