Warszawikia
Advertisement
C81 Czas jazdy (min):
min – max
48 – 50
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 606060 minut

Autobus Jelcz 120MM1 na linii C81 na pętli Plac Wilsona (2008)

Autobus Jelcz M121I/4 na linii C81 na pętli Metro Młociny (2015)

C81linia autobusowa cmentarna strefowa, która kursuje z Metra Młociny z Pociechą. Uruchamiana jest w związku z dniem Wszystkich Świętych. Linię obsługuje zajezdnia autobusowa Stalowa.

Linia "C81" to pierwsza linia cmentarna, której oznaczenie zaczyna się od litery "C". Wcześniej numery linii cmentarnych rozpoczynały się cyfrą "2".

Historia[]

Linia "C81" pierwszy raz została uruchomiona dnia 7 września 2008 roku w związku z uroczystościami patriotycznymi przy pomniku Armii Krajowej Powstańczych Oddziałów Specjalnych "Jerzyki" we wsi Pociecha w Puszczy Kampinoskiej – wcześniej linia ta uruchamiana była na inne specjalne okazje pod oznaczeniem "281". Uruchamiana jest na okres Wszystkich Świętych oraz specjalnych uroczystości w Pociesze. Od 30 października 2010 roku została skrócona do Metra Młociny, skąd odjeżdżała początkowo przez ul. Przy Agorze, zaś od 2012 roku przez Trasę Mostu Północnego.

Trasa podstawowa[]

ostatnio zmieniana 7 września 2008 roku

Ulice[]

Metro MłocinyTrasa Mostu PółnocnegoPułkowaŁomianki: Kolejowa – Kiełpin Stary: Kolejowa – Dziekanów Leśny: Kolejowa – Dziekanów PolskiSadowaNowy DziekanówPieńkówŁomna LasPalmiry: droga krajowa nr 7 – Palmirska Droga – Kampinoski Park Narodowy: Palmirska Droga – Pociecha

Przystanki[]

K1.gif Metro Młociny
S2.gif Metro Młociny
Ż.gif Zajezdnia Żoliborz
Ż.gif Prozy
Ż.gif Muzealna
Ż.gif Dzierżoniowska
Ż.gif Park Młociński
G.gif Kampinoski Park Narodowy:
Ż.gif Palmiry
Ż.gif Palmiry-Muzeum
K2.gif Pociecha

Linki zewnętrzne[]


Advertisement