Warszawikia
Advertisement
E-7 Czas jazdy (min):
min – max
29 – 36
Częstotliwość: (szczyt – poza – dni wolne)
co 7-10 minut
Siostrzane projekty
Następujące polskie Wikie mają artykuł na ten temat:
Marki Wikia

Autobus MAN NG313 na linii E-7 na ul. Radzymińskiej (2015)

Autobus MAN NG313 Lion's City G na linii E-7 na ul. Skarbka z Gór (2015)

E-7historyczna linia autobusowa ekspresowa, która kursowała na trasie z Osiedla Derby na Dworzec Wileński. Linię obsługiwała zajezdnia autobusowa Stalowa.

Historia[]

Linia "E-7" została uruchomiona po raz pierwszy 9 marca 2015 roku, w związku z oddaniem do użytku centralnego odcinka II linii metra, została skierowana na tymczasowo objazdową trasę z pętli Zaułek przez Skarbka z Gór, Świętego Wincentego, Młodzieńczą, Radzymińską i al. Solidarności na Dworzec Wileński, zaczęła kursować jedynie w godzinach szczytu i tylko w jednym kierunku – rano do centrum, a po południu na obrzeża miasta[1].

Dzięki ograniczonej liczbie przystanków kierowca może wybrać trasę alternatywną zamiast jazdy rozkładowym odcinkiem Świętego Wincentegoal. Solidarności w celu ominięcia korków.

Od 21 września 2015 roku trasę rozkładową poprowadzono przez Trasę Toruńską do ul. Radzymińskiej, a 7 marca 2016 roku poprowadzono ją przez ulice Targową i Wileńską, dodając przystanki przelotowe w Targówku.

Dnia 30 września 2019, po oddaniu do użytku nowych stacji drugiej linii metra na Targówku linia została połączona z linią 412, w jedną linię, o numerze 412, na skróconej trasie, oraz z dodatkowymi przystankami, w zespołach Wolności i Piotra Skargi.

Ostatnia trasa[]

z 29 września 2019 roku

Ulice[]

Osiedle DerbySkarbka z GórBerensonaGłębockaToruńskaMarki: al. Armii Krajowej – Ząbki: al. Piłsudskiego – Warszawa: Radzymińskaal. SolidarnościTargowaDworzec Wileński

Kursy odbywały się tylko w godzinach szczytu tylko w jednym kierunku (rano w kierunku Dworca Wileńskiego, a po południu w kierunku Osiedla Derby).

Przystanki[]

K1.gif Osiedle Derby
S.gif Osiedle Derby III
S.gif Osiedle Derby VI
S2.gif Skarbka z Gór
Ż.gif Kąty Grodziskie
Ż.gif Grodzisk
S.gif Okrągła
S.gif Osiedle Lewandów I
S.gif Jesiennych Liści
Ż.gif Geodezyjna
S.gif Młodzieńcza
S1.gif Dworzec Wileński
K2.gif Dworzec Wileński

Przypisy

  1. Otwarcie Centralnego Odcinka II Linii Metra - zmiany w komunikacji miejskiej, ztm.waw.pl (archiwum), 2015.03.06. [dostęp: 2015.03.11].

Linki zewnętrzne[]


Advertisement