Warszawikia
Advertisement

Małolat, właściwie Michał Tadeusz Kapliński (ur. 7 lutego 1984 w Warszawie) – polski raper. Młodszy brat Pawła Kaplińskiego, rapera występującego pod pseudonimem Pezet.

W 1998 wygrał konkurs Super MC, w którym główną nagrodą był występ na składance Hiphopowy raport z osiedla w najlepszym wykonaniu. Na płycie ukazał się utwór Małolata pt. „Miłość braterska”, nagrany wspólnie z grupą Płomień 81. Później Małolat występował na dwóch pierwszych płytach Płomień 81, a także na obu częściach Kompilacji O$ki. W 2000 roku razem z Pezetem, Dizkretem (Stare Miasto) i Ciechem (Szybki Szmal) założył zespół L’ekipa. W 2001 po rozpadzie L’ekipy Małolat z Ciechem założyli zespół Żądło, który rozpoczął prace nad płytą, do której wydania jednak nie doszło. W 2004 Małolat rozpoczął nagrywanie wspólnej płyty z Ajronem. Płyta ukazała się na początku 2005 roku i nosiła tytuł W pogoni za lepszej jakości życiem.

Wystąpił gościnnie w utworze „Kochać Życie” na płycie WWO – Witam was w rzeczywistości oraz w utworze „W klub idziemy” wspólnie z bratem – Pezetem, Mesem, oraz z raperem Ero. W 2010 roku ukazała się nowa płyta Małolata i Pezeta Dziś w moim mieście.

W 2005 roku odbył karę pozbawienia wolności za handel środkami odurzającymi.

W 2012 roku znalazł się na 19. miejscu listy najlepszych polskich raperów opublikowanej przez serwis Porcys.

Źródło: Małolat, autorzy, licencja: CC BY-SA 3.0

Advertisement