Warszawikia
Advertisement

Poleczki Business Park (etap I),
widok od ul. Poleczki

Poleczki Business Park (etap II),
widok od ul. Osmańskiej

Poleczki Business Park, droga wewnętrzna między etapem I i II

Poleczki Business Park (etap III w budowie)

Poleczki Business Park – kompleks biurowy położony na Wyczółkach w dzielnicy Ursynów, zlokalizowany w kwadracie ul. Poleczki, ul. Osmańskiej, ul. Mortkowicza oraz ul. Hołubcowej. Obecnie składa się z czterech budynków, choć planowana jest budowa kolejnych, w skład kompleksu zalicza się też hotel Holiday Inn Express.

Na powyższym obszarze obejmującym około 14 hektarów historycznie znajdowały się pola uprawne, zaś od lat 70. XX wieku część terenu zajmowały obiekty magazynowe oraz Zakłady Wklęsłodrukowe RSW "Prasa". Większość obiektów przetrwała do 2006 roku, po czym została rozebrana w związku z planowaną inwestycją biurową. Pierwszy etap zrealizowany został w latach 2008-2010, w ramach prac powstały dwa trzypiętrowe biurowce o adresach Poleczki 33 i Poleczki 35 (budynki A1 i A2), w których znalazły się 24 tysiące metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Inwestorem zostały dwie austriackie firmy – UBM oraz CA Immo International, zaś projekt budynków przygotowała pracownia RKW Rhode Kellerman Wawrowsky Architektura + Urbanistyka. Dużą część biurowców tego etapu wynajęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Budowa drugiego etapu przeprowadzona została w latach 2010-2012, a w jego zakresie wzniesiono kolejne dwa trzypiętrowe budynki biurowe o adresach Osmańska 12 i Osmańska 14 (budynki B1 i C1), w których znalazło się 21 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej – zostały one zaprojektowane przez tą sama pracownię, co pierwszy etap. Drugi etap oddano do użytku w lipcu 2012 roku, a w międzyczasie we wschodniej stronie kompleksu powstał również hotel Holiday Inn Express (Poleczki 31), który otwarto 12 września 2012 roku. W lutym 2013 roku budynki B1 i C1 uzyskały ekologiczną certyfikację LEED CS na poziomie "Gold", zaś w czerwcu od strony ul. Poleczki uruchomiono przeznaczoną głównie dla pracowników kompleksu stację „Veturilo”. Obecnie trwają przygotowania do budowy trzeciego etapu.

Docelowo kompleks ma składać się z piętnastu budynków o przeznaczeniu biurowym, handlowym i hotelowym, w których znajdzie się około 200 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego ponad 75% zajmować będzie powierzchnia biurowa. Realizacja wszystkich budynków w kompleksie "Poleczki Business Park" przewidywana jest na 2017 rok.

Linki zewnętrzne[]

Advertisement