Warszawikia
Advertisement

Rondo Haliny Szwarc – rondo położone na Bielanach, na granicy obszarów MSI Słodowiec i Stare Bielany, u zbiegu ulic Żeromskiego, Sacharowa i Romaszewskiego.

Rondo powstało w pierwszej połowie 2014 roku w trakcie przebudowy układu komunikacyjnego tzw. serka bielańskiego, czyli terenów przy stacji metra Słodowiec oraz budowy przedłużenia ul. Sacharowa do ul. Marymonckiej. Rondo zostało otwarte 24 lipca 2014 roku.

Nazwa ronda pochodzi od Haliny Szwarc, działaczki konspiracyjnej, profesor doktor medycyny, założycielki pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce przy znajdującym się około kilometra od ronda Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego przy ul. Marymonckiej. Nazwa została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Dzielnicy Bielany 29 października 2014 roku, a uchwałę w sprawie nadania nazwy podjęto na IV sesji rady miasta 15 stycznia 2015 roku.

Dojazd do ronda jest możliwy autobusami i tramwajami zatrzymującymi się w zespole Żeromskiego, a także metrem wysiadając na stacji Słodowiec.

Advertisement