Warszawikia
Advertisement
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy linii autobusowej S. Zobacz też: S (linia tramwajowa).

Jelcz PR110 o nr tab. 94 na linii „S” na ulicy Marszałkowskiej

S - historyczna linia autobusowa pospieszna okresowa szczytowa, kursująca w latach 1986-1991, której ostatnia trasa wiodła z Kasprowicza na Bokserską. Linię obsługiwała zajezdnia autobusowa Inflancka.

Historia[]

Linia autobusowa „S” została uruchomiona 17 maja 1986 roku w wyniku zmiany oznaczenia linii „A-bis” związaną z reorganizacją systemu oznaczania linii komunikacyjnych i eliminacji oznaczeń "bis". Od wakacji 1986 roku linia była zawieszana na okres wakacji i tak aż do końca kursowania (wyjątkiem były jedynie wakacje w 1990 roku). 1 września linia zaczęła znowu kursować.

Od 1986 do 1991 roku, obowiązywała trasa objazdowa, wymuszona przez budowę I linii metra.

Ostatnim dniem kursowania linii „S” był 30 czerwca 1991 roku. Po wakacjach linii nie uruchomiono, zmieniając jej oznaczenie na „405” z jednoczesnym wycofaniem linii z Wawrzyszewa, i skierowaniem na Bródno.

Ostatnia trasa[]

z 7 stycznia 1990 roku

Ulice[]

KasprowiczaKasprowiczaOczapowskiegoal. ReymontaŻeromskiego (powrót: ŻeromskiegoPrzybyszewskiegoKasprowiczaKasprowicza) – Słowackiegopl. WilsonaMickiewiczapl. InwalidówMickiewiczaAndersapl. BankowyMarszałkowskapl. KonstytucjiWaryńskiegoNowowiejskaPolnaWaryńskiegoPuławska (powrót: Puławskapl. Unii LubelskiejMarszałkowskapl. Zbawicielapl. Konstytucji) – OdyńcaKrasickiegoWielickaal. NiepodległościDomaniewskaModzelewskiegoal. LotnikówBełdanOrzyckaGotardaBokserskaBokserska

Przystanki[]

K1.gif Kasprowicza
S.gif Przybyszewskiego
S.gif Perzyńskiego
S.gif Dworzec PKS Marymont
S.gif Potocka
S.gif Plac Wilsona
S.gif Dworzec Gdański
S.gif Ratusz
S.gif Centrum
S.gif Plac Konstytucji
S.gif Plac Unii Lubelskiej
S.gif Dworkowa
S.gif Ursynowska
S.gif Wielicka
Ż.gif Domaniewska
Ż.gif Smoluchowskiego
S.gif Bełdan
Ż.gif Orzycka
S.gif Jadźwingów
K2.gif Bokserska

Linki zewnętrzne[]


Advertisement