Warszawikia
Advertisement
Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy ulicy. Zobacz też: rondo Dereniowa.

Ulica Dereniowa – ulica położona na Ursynowie Centrum w dzielnicy Ursynów.

Przebieg[]

Ulica rozpoczyna się rondem Dereniowa na skrzyżowaniu z ul. Płaskowickiej, jej południowym przedłużeniem jest ul. Stryjeńskich. Najważniejszą przecznicą ulicy jest ul. Indiry Gandhi, oprócz niej odchodzą od ulicy także małe uliczki osiedlowe jak Szczuki, Miklaszewskiego, Amundsena, Dybowskiego, dojazd do Hawajskiej i Malinowskiego.

W 2008 roku ulica przeszła gruntowny remont.

W 2016 roku została zwężona na odcinku od Płaskowickiej do Indiry Gandhi. Wyznaczono pasy rowerowe w obu kierunkach oraz zredukowano liczbę miejsc parkingowych. Na prawie całej długości odcinka wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Inwestycja wywołała kontrowersje, jest możliwy powrót do wyglądu ulicy sprzed zmian.

W 2017 roku została zwężona na odcinku od Indiry Gandhi do Ciszewskiego, wyznaczono pasy rowerowe tak jak na odcinku Płaskowickiej - Indiry Gandhi. Na przejściu dla pieszych na wysokości Szkoły Podstawowej nr 310 wybudowano nową sygnalizację świetlną.

W 2020 roku mają nastąpić kolejne modernizacje mające na celu połączyć oba odcinki pasów rowerowych w okolicy skrzyżowania z ulicą Indiry Gandhi.

Nazwa[]

Nazwa ulicy najprawdopodobniej pochodzi od krzewu Dereń.

Otoczenie[]

Przy ul. Dereniowej znajdują się:

Galeria[]

Advertisement