Warszawikia
Advertisement

Ulica Niekłańska - ulica leżąca w rejonie Saska Kępa na Pradze Południe. Nazwę swoją zawdzięcza wsi Niekłań Wielki położonej w gminie Stąporków w woj. świętokrzyskim. Ulica rozpoczyna swój bieg od ul. Zwycięzców, spotyka się z końcowym fragmentem Obrońców (w tym miejscu deptakiem), potem prowadzi do Holenderskiej, następnie przecina Walecznych, Angorską i kończy się przy Alei Waszyngtona. Zabudowa ulicy pochodzi z lat 30. XX wieku.

Ulica ważna dla Saskiej Kępy z punktu widzenia usługowego i handlowego. Pod numerem 41 działa od kilkudziesięciu lat znakomity sklep z artykułami gospodarstwa domowego, pod numerem 35 m.in. optyk, fryzjer i sklep garmażeryjny, gdzie można kupić wyśmienite gotowe dania obiadowe. Pod numerem 33 ulokowały się blaszane pawilony handlowe, niewątpliwie nie grzeszące urodą, ale bardzo potrzebne dla okolicznych mieszkańców. Tu kupimy wszystko począwszy od artykułów spożywczo mięsnych na śrubce skończywszy.

Najważniejsze obiekty[]

Obiekt Zabytkowy[]

  • Niekłańska 15 - dom wybudowany w 1938 roku wg projektu Mariana Niewiarowskiego i Jerzego Brandysewicza (funkcjonalizm).
Advertisement