Warszawikia
(Dodano nową stronę „{{disambigR|ulicy na Targówku|'''rondo Pohulanka''' w Wesołej}} {{ulica_infobox |nazwa_ulicy=Pohulanka |dzielnica=Targówek |rejon_M...”)
 
(Dodawanie kategorii)
 
Linia 19: Linia 19:
 
Do ulicy przypisanych jest piętnaście bloków mieszkalnych.
 
Do ulicy przypisanych jest piętnaście bloków mieszkalnych.
 
{{PrzypisyM}}
 
{{PrzypisyM}}
  +
[[Kategoria:Ulice na Targówku]]

Aktualna wersja na dzień 20:11, 25 maj 2020

Ujednoznacznienie
Ten artykuł dotyczy ulicy na Targówku. Zobacz też: rondo Pohulanka w Wesołej.

Ulica Pohulanka – 500-metrowa ulica położona na Targówku, na osiedlu Wilno w obszarze Elsnerów, która biegnie od ul. Wiernej do granicy osiedla z ogródkami działkowymi. Podczas przebiegu ulica krzyżuje z ul. Montwiłłowską, a następnie ul. Rudnicką (rondo).

Ulica znajduje się na terenie dawnego folwarku Elsnerów, dawniej w jej miejscu znajdowały się pola uprawne i nieużytki.[1]. Ulica powstała w 2017 roku wraz z budową kolejnego etapu osiedla Wilno.

Ulica swoją nazwę, według obowiązującego tu nazewniczego "klucza wileńskiego", otrzymała 16 marca 2017 roku[2]. Nazwa nawiązuje do Wielkiej Pohulanki, ulicy w Wilnie noszącej obecnie nazwę Jana Basanowicza (lit. J. Basanavičiaus g.), przy której mieścił się Teatr na Pohulance[3].

Do ulicy przypisanych jest piętnaście bloków mieszkalnych.

Przypisy[]

  1. Mapa historyczna m.st. Warszawy
  2. Uchwała nr XLV/1121/2017 Rady m.st. Warszawy z dnia 26 marca 2015 r. w sprawie nadania nazwy ulicy w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
  3. Wielka Pohulanka, Poznaj Wilno