Warszawikia
Advertisement

<place lat="52.14660300" lon="21.02831480" /> Ulica Wilhelma Konrada Roentgena – ulica położona na Ursynowie. Posiada dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, rozdzielone na całej długości ulicy betonową wysepką.

Opis ulicy[]

Historia[]

Ulica została otwarta w marcu 1975 roku jako fragment ul. Ciszewskiego, dnia 20 października 1995 roku nazwa została zmieniona na obecną[1]. Patronem ulicy jest Wilhelm Conrad Röntgen (w wersji spolszczonej: Wilhelm Konrad Roentgen) – fizyk niemiecki, laureat Nagrody Nobla.

W sierpniu 2017 została wyfrezowana (zyskała nową nawierzchnię). Równolegle wyremontowano chodnik oraz ścieżkę rowerową. Na skrzyżowaniu z Makolągwy wyniesiono przejście dla pieszych i rowerzystów[2].

Przebieg[]

Ulica zaczyna swój bieg na skrzyżowaniu z ul. Pileckiego, po czym biegnie na południowy zachód, krzyżując się kolejno z ulicami Łukaszczyka, Kolbego, ponownie Łukaszczyka, Makolągwy, Pustułeczki i Zięby, kończąc swój bieg rondem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na skrzyżowaniu z ulicą ul. Płaskowickiej.

Jej przedłużeniem w kierunku północno-wschodnim jest ul. Ciszewskiego, a w kierunku południowo-zachodnim – parking CH Ursynów.

Najważniejsze obiekty[]

Przypisy

Advertisement