Warszawikia

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement
Urząd dzielnicy Białołęka

Siedziba Urzędu Dzielnicy Białołęka

Urząd dzielnicy Białołęka (herby)

Siedziba Urzędu Dzielnicy Białołęka – herby miasta i dzielnicy umieszczone na południowej elewacji

Urząd Dzielnicy Białołęka jest organem samorządu terytorialnego działającym na terenie dzielnicy Białołęka. Siedzibą urzędu jest ratusz przy ul. Modlińskiej 197 .

Burmistrzem dzielnicy jest obecnie Grzegorz Kuca.

Siedziba[]

Budynek będący siedzibą Urzędu został wybudowany w 1997 roku. W styczniu 1998 roku, w konkursie Życie w architekturze zorganizowanym przez miesięcznik Architektura – Murator, ratusz został uznany za najlepszy budynek użyteczności publicznej lat 1996-1997 w stolicy. W 2012 roku ratusz ma uzyskać nowoczesną iluminację.

Budynek jest podzielony na dwie części - główne wejście prowadzi do hallu, gdzie mieści się recepcja, a także jednostki zajmujące się kasą i komunikacją, a także kancelaria Urzędu. Na parterze znajduje się wydział budżetowo-księgowy, ewidencja ludności, działalności gospodarczej i zezwoleń oraz Urząd Stanu Cywilnego. Na pierwszym piętrze znajdują się pomieszczenia reprezentacyjne Urzędu - Sala Posiedzeń oraz Sala Konferencyjna, a także pokoje Przewodniczącego Rady i Burmistrza. Pozostałe piętra zagospodarowane zostały jako tradycyjne, korytarzowe układy pokoi biurowych. Po odnowieniu ratusza umieszczono tam też Salę Ślubów USC oraz Powszechny Bank Kredytowy. Budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Kubatura obiektu wynosi 21.077 m3, a całkowita powierzchnia użytkowa: 4.482,9 m2 (w tym 2.949,7 m2 powierzchni biurowej). Projektantami ratusza byli Grzegorz Stiasny i Jakub Wacławek z Pracowni Aré.

 

Advertisement