Warszawikia

CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawikia
Advertisement

Discord Warszawikii to podstawowy środek komunikacji społeczności wiki. Ma za zadanie ułatwić kontakt między edytorami.

Jak dołączyć

  1. Zarejestruj się na Discordzie. Polecane jest także pobranie dedykowanego klienta na urządzenie którego używasz.
  2. Użyj linku https://discord.gg/qXJBFDkVd6, aby dołączyć na serwer. Dalej postępuj zgodnie z instrukcjami.
  3. Po dołączeniu, będziesz miał jedynie kilka kanałów. Aby móc korzystać z wszystkich kanałów, na kanale #weryfikacja musisz przeprowadzić weryfikację. Musisz dodać swój DiscordTag do profilu (zobacz ten poradnik) i podążać za instrukcjami podanymi ci przez bota Wiki-Bot. W ten sposób uzyskasz dostęp do reszty kanałów na serwerze.

Zasady

  1. Szanuj innych. Nie bierz udziału w zaciętych kłótniach, nie obrażaj innych i nie bądź celowo złośliwy. Nie oznaczaj (tj. pinguj) innych użytkowników bez potrzeby, w szczególności członków administracji. Jeżeli inny członek społeczności sprawia problemy, porozmawiaj z kimś z administracji.
  2. Nie udostępniaj treści naruszającej oznaczenia PG-13. Nie używaj obraźliwego języka i nie przesyłaj obrazów o podtekście seksualnym. Nasi użytkownicy są w różnym wieku i pochodzą z różnych środowisk, więc chcielibyśmy, aby wszyscy z nich czuli się komfortowo na publicznym czacie. Prosimy o nierozpoczynanie tematów politycznych na serwerze.
  3. Używaj właściwych kanałów do dyskusji. #ogólny służy do rozmów na tematy związane z wiki, #offtopic to czat na różne tematy, #komendy-boty służy do używania botów, zaś #pytania-i-odpowiedzi na pytania związanie z działalnością Warszawikii. Na serwerze znajdują także kanały tematyczne.
  4. Zachowaj zdrowy rozsądek. Powyższe zasady nie obejmują wszystkich sytuacji. Jeżeli nie masz pewności, czy coś jest w porządku, zadaj pytanie moderacji lub personelowi na kanale #pytania-i-odpowiedzi.
  5. Niech twoja nazwa użytkownika będzie rozpoznawalna. Chcemy, aby uczestnicy dyskusji wiedzieli, z kim rozmawiają. Użyj funkcji „Zmiana pseudonimu” dostępnej po kliknięciu twojej nazwy użytkownika prawym przyciskiem myszy, jeżeli twoja globalna nazwa użytkownika na Discordzie nie jest znana innym użytkownikom wiki.

Na serwerze Warszawikii obowiązują zasady Fandomu jako platformy, a akcje na nim podjęte poniosą za sobą konsekwencje tutaj jak i na odwrót.

Advertisement